Earn points at Fortune Club when you visit site to get racing.
Home / Galerija / Laisvės statula
Laisvės statula

Laisvės statula

Laisvės statula simbolizuoja Laisvės nušvitimą pasaulyje. Prancūzija padovanojo ją JAV po to, kai sudarė sąjunga JAV nepriklausomybės karui vykstant. Skulptorius Frédéricas Augustas Bartholdis suprojektavo statulą, o Gustavas Eiffelis (tas pats, kuris suprojektavo Eifėlio bokštą) buvo atsakingas už geležinį rėmą, kurį vėliau uždengė vario lakštais.

1880 metais, po projektavimo darbų, buvo pradėtas daryti metalinis karkasas statulai Prancūzijoje. Per 3 metus buvo suformuotas kūno karkasas su išorinės odos struktūra. Statulą įgavo 46 metrų aukštį.

Statula buvo užbaigta Paryžiuje 1884 m. birželio 4 dieną, o tų pačių metų liepos 4 dieną  prancūzai ją pristatė Amerikai. Statula buvo išmontuota ir išsiųsta į JAV 1885 metų pradžioje, plukdyta prancūzų reviews of casinos in Maryland fregata “Isere”. Pabaigta statula susidėjo iš 350 atskirų dalių, kurios buvo sutalpintos į 214 dėžių ir pristatytos į JAV.

Buvo panaudota 81,300 kilogramų  vario ir 113,400 kilogramų geležies. Iš viso statula sveria 255 tonas. Vieno vario lakšto storis 2.37 milimetro, panašaus storio kaip 1 penso moneta.

Kada buvo Laisvės statula pastatyta?

Konstrukcijų statybos prasidėjo 1875 m. ir nebuvo užbaigtos iki 1884 m. Įgulos dirbo visą parą, septynias dienas per savaitę ištisus devynerius metus, kad užbaigtų Laisvės Statulą. Kai ji buvo užbaigta 1885 m. statula buvo išardyta į 350 dalių, išsiųsta į Niujorką ir vėl surinkta. Iš naujo ją sudėti užtruko keturis mėnesius. Laisvės statula oficialiai buvo atidengta ir pristatyta visuomenei 1886 metais spalio 28 dieną.

Kiek kainavo pastatyti Laisvės statulą?

Statulos fundacijai pinigai buvo pradėti rinkti Prancūzijoje, buvo surinkta apie 2.250,000 frankų (250,000 dolerių). Tai neatrodo labai daug, tačiau XIX amžiuje tai buvo tiek pat, kiek šiandien 1 milijonas dolerių. Abi šalys, tiek Prancūzija, tiek JAV dalyvavo pinigų rinkimo akcijose ir labai ilgai užtruko kol buvo surinkta pakankama suma statulai užbaigti.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*