Urbono VI ir Klemenso VII šalininkų vaidai Skilus Bažnytinei valdžiai aplink abejus pontifikus ėmėsi burtis jų šalininkų grupės, kurios negailėjo pastangų kovojant su priešininkų veiksmais bei stengėsi ginti savo palaikomą popiežių, kaip vienintelį ir neginčijamą Katalikų Bažnyčios vadovą. Konklavoje, išrinkusioje ... Read More »
Didžioji Vakarų Schizma: laikai kai katališkasis pasaulis turėjo tris popiežius (I)
Procesų, kurie palaipsniui vedė schizmos Vakaruose, galime ieškoti jau XIV a. Augant prancūzų įtakai, mirus Benediktui XI (1303 – 1304 m. (čia ir toliau tekste nurodomos pontifikavimo chronologinės ribos) naujuoju Bažnyčios vadovu buvo išrinktas Klemensas V (1305–1314 m.), kuris Italiją iškeitė ... Read More »
Laisvės statula
Laisvės statula simbolizuoja Laisvės nušvitimą pasaulyje. Prancūzija padovanojo ją JAV po to, kai sudarė sąjunga JAV nepriklausomybės karui vykstant. Skulptorius Frédéricas Augustas Bartholdis suprojektavo statulą, o Gustavas Eiffelis (tas pats, kuris suprojektavo Eifėlio bokštą) buvo atsakingas už geležinį rėmą, kurį ... Read More »
Liudviko XIV gyvenimas
Liudviko XIV sosto paveldėjimas ir vaikystė Liudvikas XIV vaikystėje Liudvikas sostą paveldėjo būdamas penkerių metukų, jo regente buvo paskirta jo motina Ona Austrė ir pirmasis ministras Mazarinis. Mazarinis antrasis kardinolas tapęs ministru. Iš pradžių jis išėjo Popiežiaus Urbuno VIII mokyklą, o ... Read More »
Krikščionybės simboliai
Krikščionybė, kaip religija, formuojasi jau daugiau nei du tūkstančius metų. Kiekvienu laikotarpiu krikščionybė buvo interpretuojama savaip – viduramžiais kunigai viską paaiškindavo Dievo įsikišimu, tuo tarpu dabar mokslininkų dėka yra identifikuoti tikrieji vienokio ar kitokio reiškinio sukėlėjai. Tačiau per visą krikščionybės ... Read More »
Trumpa Tamplierių ordino istorija
Tamplierių ordino istorija yra neatsiejama kryžiaus žygių istorijos dalis. Po pirmųjų sėkmingų kryžiaus žygių 1095 – 1099 metais, devyni riteriai, su Hugonu Pajensiečiu priešaky, pasisiūlė Jeruzalės patriarchui saugoti piligrimus jų kelionės metu. Pasak istorinių šaltinių, tarp 1118 – 1120 metų, ... Read More »
Beieškant „Sidabrinio laivyno“ lobio
Piratai, blogas oras ir prasidėjęs karas su Anglija, Olandija ir Austrija buvo pagrindinė priežastis, kuri trukdė ispanų laivams išplaukti į jūros platumas. Bet drąsiam žygdarbiui ryžosi ir 1702 metų birželio 11 dieną iš Havanos išplaukė 19-os ispanų laivų eskadra, vadovaujama ... Read More »