Home / Straipsniai

Straipsniai

Laisvės statula

Laisvės statula simbolizuoja Laisvės nušvitimą pasaulyje. Prancūzija padovanojo ją JAV po to, kai sudarė sąjunga JAV nepriklausomybės karui vykstant. Skulptorius Frédéricas Augustas Bartholdis suprojektavo statulą, o Gustavas Eiffelis (tas pats, kuris suprojektavo Eifėlio bokštą) buvo atsakingas už geležinį rėmą, kurį ... Read More »

Liudviko XIV gyvenimas

Liudviko XIV sosto paveldėjimas ir vaikystė Liudvikas XIV vaikystėje Liudvikas sostą paveldėjo būdamas penkerių metukų, jo regente buvo paskirta jo motina Ona Austrė ir pirmasis ministras  Mazarinis. Mazarinis antrasis kardinolas tapęs ministru. Iš pradžių jis išėjo Popiežiaus Urbuno VIII mokyklą, o ... Read More »

Krikščionybės simboliai

Krikščionybė, kaip religija, formuojasi jau daugiau nei du tūkstančius metų. Kiekvienu laikotarpiu krikščionybė buvo interpretuojama savaip – viduramžiais kunigai viską paaiškindavo Dievo įsikišimu, tuo tarpu dabar mokslininkų dėka yra identifikuoti tikrieji vienokio ar kitokio reiškinio sukėlėjai. Tačiau per visą krikščionybės ... Read More »

Trumpa Tamplierių ordino istorija

Tamplierių ordino istorija yra neatsiejama kryžiaus žygių istorijos dalis. Po pirmųjų sėkmingų kryžiaus žygių 1095 – 1099 metais, devyni riteriai, su Hugonu Pajensiečiu priešaky, pasisiūlė Jeruzalės patriarchui saugoti piligrimus jų kelionės metu. Pasak istorinių šaltinių, tarp 1118 – 1120 metų, ... Read More »

Beieškant „Sidabrinio laivyno“ lobio

Piratai, blogas oras ir prasidėjęs karas su Anglija, Olandija ir Austrija buvo pagrindinė priežastis, kuri trukdė ispanų laivams išplaukti į jūros platumas. Bet drąsiam žygdarbiui ryžosi ir 1702 metų birželio 11 dieną iš Havanos išplaukė 19-os ispanų laivų eskadra, vadovaujama ... Read More »